Wybór blachy – Gerard Corona w całej okazałości :)

Dom udało się ostatecznie przykryć w wakacje 2011, natomiast okna plus obróbka (ocieplenie wokół drzwi) zostały zamontowane w sierpniu i wrześniu 2011.

Wrzucam jednak zdjęcia z 2012, na których już widać ogrodzenie – o ogrodzeniu będzie w oddzielnym poście 🙂

Wybierając blachę długo decydowaliśmy się na sposób krycia. Chwilami myśleliśmy o dachówce, blasze na rąbek stojący, natomiast od początku miała być blacha gontopodobna (z posypką). Wybór padł na Gerard Coronę – podobał nam się wygląd, plus cena była rozsądna.

Mieliśmy długo wątpliwości czy efekt będzie nam się podobał, czy taka blacha pasuje do nowoczesnego budynku. Większość zdjęć w necie z realizacji dotyczy budynków tradycyjnych, domów góralskich, ciężko było nam sobie wyobrazić ostateczny efekt. Dlatego galerię wrzucam z myślą o wszystkich którzy mają wątpliwości 🙂

BTW. Blacha z posypką (przynajmniej Gerard) ma dużo lepszą jakość niż zwykłe blachy. Jest twardsza, posypka wydaje się być nie tylko marketingowym chwytem, ale mieć przełożenie na żywotność (ekipa od dachu przynajmniej nas w tym utwierdzała).

Mocno także namieszała alternatywna koncepcja od architekta – deski na elewacji + blacha na rąbek stojący. Koszt robocizny w przypadku takiego krycia był jednak powalający i wróciliśmy do koncepcji gerarda (teraz stwierdzamy że to dobra decyzja, bo na etapie wykończenia budżet mocno się posypał :/ ).

Drewno plus blacha z posypką

Elewacja z drewna plus blacha gontopodobna

Drewno plus blacha na rąbek stojący

Elewacja z drewna plus blacha na rąbek stojący

Blacha z posypką – elewacja w trakcie

Pomarańczowe kreski to prawdopodobna linia kamienia. Zmieniamy nieznacznie koncepcje (kamień ze względów technologicznych nie będzie kładziony na pełnej wysokości).

Ocieplenie elewacji plus blacha z posypką Ocieplenie elewacji plus blacha z posypką Ocieplenie elewacji plus blacha z posypką

Elewacja i dach po zakończeniu prac

Wiele osób o to pyta – elewacja nie jest jeszcze wytynkowana, te mazie to klej na który ma iść tynk / kamień.

Blacha z posypką Blacha Gerard Corona

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s