Wybieramy kanapę

Budując dom trzeba sobie jakoś uprzyjemniać życie – kolejne tysiące które znikają z konta i są przeznaczone na „mury” (cegły, kable, potem tynki, farby itd.) skutecznie mogą dobić. Szczególnie jeśli z zaplanowanych 100 tys mieliśmy zrobić np. 20 prac, a przy 15-tej stan konta zatrważająco przypomina 0..

My wtedy lubimy sobie pooglądać różne ładne rzeczy, które w przyszłości może kupimy, lub czasem nawet – o zgrozo – coś kupujemy. Tak było z duńskim fotelem z odchyłem, gazetnikiem, czy tekową toaletką. Wydatek 500 czy 1000zł nieznacznie poprawia humor i pozwala przeżyć finansową agonię.

Ponieważ obecnie (przełom 2012 i 2013) jesteśmy już coraz bliżej przeprowadzki, dotychczasowe umilacze z gadzetów i westchnień stawać się będą coraz bliższe i coraz częściej to one stanowić będą powód dużej utraty środków na koncie =]

Co nas kręci? Co nas podnieca?

W idealnym świecie kupilibyśmy sobie coś takiego:

Sofa duńska skórzana Sofa duńska skórzana Sofa duńska skórzana Zaznaczenie_474 Sofa duńska skórzana Sofa duńska skórzana Sofa duńska skórzana

Duńska, skórzana sofa w dobrym stanie. Najlepiej wygodna 🙂

Niestety w Polsce takich rzeczy nie ma zbyt wiele, a na ebay.de sofa w dobrym stanie to wydatek na poziomie 2000-3000EUR. Niektóre egzemplarze to nawet 5 tys. Ałć!

Pewną alternatywą są softy z BoConcept – ale są drogie i ponoć w cale nie takiej dobrej jakości.

Bo Concept 25-10-10 46003.tif

Dobrą alternatywą była do tej pory kanapa z Ikei: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S09906277/#/S79906274

Ikea sofa skórzana

Niestety wydaje nam się, iż coś popsuto. Znajomi mają taką sofę bez sezlonga i siedzi się na niej świetnie. Natomiast gdy siedzimy w I to w porównaniu do tej: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90228065/ Karlsfors jest po prostu niewygodny. Chyba wyjaśnieniem tego jest fakt, iż zmniejszono według danych na stronie o 10cm głebokość siedziska (kryzysowa optymalizacja kosztów?!).

Ostatnio spędziliśmy więc 4 godziny w Mix-Meble, MaxFliz i Witku. W witku jest dość ciekawy komplet na wyprzedaży za 9 tys (2 proste sofy z grubej skóry – 2-ka i 3-ka). Jeśli będą dostępne za pół roku – może wrócimy. Natomiast kontrowersyjny jest trochę kolor – bardzo ciemny fiolet.

Z oferty dostępnej najbardziej podobają nam się (nie wizualnie lecz współczynnik komfort-wygląd-cena):

– EtapSofa – Grand Vario (tylko bez tej półki rozkładanej):

Etap Sofa

– Kler Valzer:

Sofa Kler Velzer

Obydwie w wersji czarna skóra. Niestety w obu przypadkach trzeba liczyć się z kosztem na poziomie 10 tys zł. W tej cenie można mieć dużo mniej elegancki, ale znacznie bardziej wygodny komplet z Gali:

Fotel z opcją relax

Testowaliśmy opcje relaks i jest to po prostu niesamowite 🙂 teraz rozumiem dlaczego Joey i Chandler z Przyjaciół tak się zachwycali takimi fotelami.

BTW wygodnie – ta kanapa z Ikei jest super wygodna i traktujemy ją jako alternatywe (szczególnie że kosztuje 2500).

dagstorp-sofa-trzyosobowa__0139606_PE299458_S4 (1)

Niestety w przypadku sof sprawdza się powiedzenie – modnie albo wygodnie 🙂

ps. http://minimalconcept.de/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s