Poszukiwanie ekipy

Po tym jak otrzymaliśmy konstrukcję do projektu budowlanego wiemy już, że projekt nie jest łatwy i nie może go robić ktoś bez doświadczenia i sprzętu.

Różnice w kosztach robocizny w wycenach kilku ekip są strasznie duże. Brutto robocizna z kryciem  i montażem okien wahają się od 85 do 130 brutto. Pytanie czy Ci fachowcy którzy chcą 130 tys są znacząco lepsi? Tu niestety nie ma odpowiedzi…

Ostatecznie decydujemy się na firmą która już wcześniej wykonywała nam (w rodzinie) prace budowlane. Koszt około 100 brutto. Planowany start budowy – kwiecień lub maj 2010.

Ze względu na koszt budowy decydujemy się na tradycyjne pustaki (maxy) a nie protherm. I tak mamy bardzo dużo zbrojeń i betonu, więc tak na chłopski rozum i tak ten protherm byłby często cięty, zalewany betonem itd. Pewnie ściany będa trochę brzydsze, ale i tak dajemy na nie 20-25cm waty…

Za to piwnice będa lane z betonu. To jest koszt na poziomie 10-15 tys większy w stosunku do bloczków zbrojonych i zalewanych betonem. Nie każda ekipa posiada szalunki, a ich wypożyczenie  jest drogie. Należy o tym pamiętać szukając wykonawcy (ukryte koszta).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s